Operátor linky_priemyselný park Nitra

Miesto práce : Nitra priemyselný park sever

Druh pracovného pomeru : živnosť

Termín nástupu : dohodou

Mzdové podmienky (brutto) : 7 EUR/hod.
7€/h + príplatok za nočnú zmenu

Informácie o pracovnom mieste :
Náplň práce, právomoci a zodpovednosti
– výroba klimatizácií pre automobilový trh
– dodržiavanie príkazov nadriadeného, pracovník by  mať dobrý zrak a základnu manuálnu schopnosť
– udržiavanie poriadku na pracovisku
– práca vhodná pre mužov i ženy

Práca na 3 zmeny, 8 hodinové zmeny

Zamestnanecké výhody, benefity
– príplatky za nočnú zmenu

  • mesačná výplata k 15 dňu v mesiaci

Požiadavky na zamestnanca :
Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním
stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
študent vysokej školy

Vodičský preukaz : B

Osobnostné predpoklady a zručnosti
Požiadavky na kandidáta:
– manuálne zručný
– zmysel pre detail

Ubytovanie : zabespečené v meste Nitra

Zárobok

Finančné ohodnotenie práce je rôzne. Záleží to od zamestnávateľa a aj od konkrétnej pracovnej pozície. Rozlišuje sa základná hodinová mzda, nadčas a u niektorých partnerov sú to aj príplatky za nočné a popoludňajšie zmeny.

Minimálna mzda v UK je £7.50 v hrubom na hodinu.

Mzda sa vypláca týždenne. Výplatný deň je stanovený každý piatok, s týždenným oneskorením – to znamená, že ak začnete pracovať napríklad v pondelok 1. septembra, tak prvá mzda bude vyplatená v piatok 12. septembra, ďalšia nasledujúci piatok. V prípade, že ukončíte pracovný pomer v piatok 5. septembra tak vám ešte nasledujúci piatok 12. septembra bude vyplatená posledná mzda. Je nutné, aby si klient zriadil vlastný bankový účet. Agentúra vám pomôže s výberom bankového účtu, alebo ubytovateľ. Prvá výplata je spravidla hradená šekom. S prípadnou pomocou a radami sa obráťte na našich operátorov.

Zamestnávatelia alebo spolupracujúci partneri

Patria sem najväčšie subjekty podnikajúce na britskom trhu s potravinami, a to: Tesco, Asda, Somerfield, Sainsburys, Ice Land. Ďalej spolupracujeme s B&Q a Argos – to sú firmy zaoberajúce sa distribúciou stavebného materiálu a spotrebnej elektroniky. Rozbiehame spoluprácu s ďalšími firmami a agentúrami podnikajúcimi v v nákladnej a špedičnej doprave. Vo Veľkej Británii a v Írsku úzko spolupracujeme s britskou agentúrou Twenty four seven recruitment, ktorá nám poskytuje finančné a pracovné zabezpečenie.

Iné výhody

– po uplynutí 6 mesiacov možnosť prejsť na kmeňového zamestnanca
– možnosť vrátenia časti odvedených daní
– zdravotné poistenie odvádza zamestnávateľ
– zlepšenie jazykových schopnosti
– zabezpečujeme ubytovanie v cene približne 60 libier/týždeň (možnosť zabezpečenia vlastného ubytovania),

Naša spoločnosť sa dlhodobo snaží sprostredkovávať prácu do skladov kde je predpokladaný počet stabilných hodín (37-40 hod. do týždňa). V prípade zistenia, že v danom sklade nie je dostatočný počet hodín dlhodobo (niekoľko týždňov), snažíme sa po dohode s klientom presunúť na iné pracovné miesto.

Naša spoločnosť nespolupracuje s britskými zamestnávateľmi, ktorí nevedia preukázať dľžku kontraktu a stabilný počet hodín.

Lekár

Po príchode do Veľkej Británie je potrebné zaregistrovať sa u lekára v oblasti, kde budete ubytovaný. Táto registrácia je bezplatná. V prípade choroby je potrebné sa u tohto lekára – najlepšie telefonicky objednať, niekedy to trvá aj pár dní.

Nemocenská

Firma nie je povinná vyplácať mzdu v prípade pracovnej neschopnosti a preto v tomto prípade je dobré si vypýtať voľno (pokiaľ máte na nejaké voľno nárok), inak vám tento čas nebude preplatený.

Poistenie

Každý pracovník je povinný sa zaregistrovať do zdravotnej poistovne, kde obdrží takzvané NI (national insurance) číslo. Rieši sa to individuálne, zavolaním a dojednaním si pohovoru na Job centre, alebo sa to rieši hromadne. To znamená, že manažér závodu zorganizuje stretnutie skupiny záujemcov o NI s pracovníkom Job centra. Karta s číslom (nie je to ešte karta poistenca) vám bude zaslaná poštou. Do doby, kým sa to všetko zariadi, je každému pracovníkovi strhávané tzv. pracovné poistenie. Je ho možné skotrolovať na výplatnej páske (napr. v prípade nutnosti navštíviť lekára v prvý týžden vášho pracovného vzťahu vo Veľkej Británii).

Doprava

Naše odporúčanie je jednoznačne letecká doprava – je to najrýchlejší spôsob cestovania a v konečnom dôsledku pri vhodnom výbere trasy aj lacnejší.

Dopravu z letiska si zväčša platíte sami (v niektorých prípadoch, hlavne, ak prichádza viac ľudi – pošle firma mikrobus, ktorý vás zavezie do miesta bydliska), taxi stojí od £40. Máme aj externého šoféra, ktorý vás dovezie za £20 (suma samozrejme záleží od vzdialenosti medzi letiskom a bydliskom).

Problémy

Vacsinu problemov vieme vyriesit – ak sa o nich dozvieme. V pripade problemov vacsinou narazame na vypnute telefony, hlavne ak sa zamestnanci nedostavia do prace bez udania dovodu.

Ak mate problem dostavit sa do prace, MUSITE TO OZNAMIT VOPRED svojmu supervisorovi. Ak mate v Anglicku absenciu bez predosleho nahlasenia, je to povazovane za hrube porusenie pracovnej discipliny a mozny dovod na rozviazanie prac. pomeru.

Prosim kontaktujte nas telefonicky v pripade problemov.